
Telewizja pszczyna.tv
- 24 maja 2017
- wyświetleń: 4090
Tydzień Bibliotek w Pszczynie: konferencja, spotkanie autorskie
Tegoroczny Tydzień Bibliotek spędziliśmy bardzo aktywnie. MPBP zorganizowała trzy duże wydarzenia: konferencję, lekcje biblioteczne dla gimnazjalistów oraz spotkanie autorskie.
11 maja w starostwie powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie władz miasta i powiatu, dyrektorów szkół, bibliotekarzy oraz nauczycieli z regionu dotyczące czytania. Podczas konferencji "Czytamy?" wygłoszono dwa wykłady. Dr Marek Kaczmarzyk - biolog i neurobiolog z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mówił o neurodydaktycznym aspekcie procesu czytania i istotnym zjawisku empatii lustrzanej. Trenerka edukacji i polonistka - Weronika Zawisza-Grzanka w swojej prelekcji wskazywała zalety i korzyści płynące z lektury. Konferencji towarzyszyły wystawy książek interaktywnych dla dzieci i młodzieży oraz pokonkursowa wystawa fotograficzna prac z I L.O. im. B. Chrobrego w Pszczynie. W konferencji udział wzięło 85 osób. Patronat nad wydarzeniem objął starosta pszczyński oraz burmistrz Pszczyny.
Różne oblicza literatury młodzieżowej - pod takim wspólnym tytułem bibliotekarka MPBP przygotowała cykl lekcji bibliotecznych dla młodzieży gimnazjalnej. W dniach 8 i 9 maja 120 uczniów klas drugich i trzecich Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz nr 4 w Pszczynie poszerzało swoją wiedzę o powieści dla młodzieży. Wspólnie analizowano fragmenty książek i charakteryzowano sylwetki głównych bohaterów, by na koniec stworzyć notatkę podsumowującą gatunek i listę tytułów, po które warto sięgnąć.
Jak co roku najmłodsi czytelnicy mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu autorskim. 12 maja w Centrali MPBP goszczono pisarkę Renatę Piątkowską. 50 dzieci z klas 4 Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie mogło osobiście zapoznać się z autorką popularnych opowiadań "Gdyby jajko mogło mówić", ale także poruszających tematykę emigracji czy praw człowieka "Hebanowe serce" czy "Która to Malala". Dzieci mogły ponadto wysłuchać fragmentów utworów czytanych przez profesjonalną lektorkę - Panią Elżbietę Malwinę Kożurno.
Miejska biblioteka
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

9 czerwcaSpotkanie autorskie z Anna Malinowską

12 czerwcaŚląsk, którego nie ma. Spotkanie autorskie z Kamilem Iwanickim

21 czerwcaWarszTATY w pszczyńskiej bibliotece

Gorący temat[ZDJĘCIA] Ludowy Dzień Dziecka w pięciu lokalizacjach na terenie Pszczyny!

12 czerwcaKsiążkowe Igraszki - warsztaty dla rodzin z dziećmi: robimy pudełka radości

Za namiSpotkanie z autorką książki "Piękny chaos twej duszy"
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.