
Telewizja pszczyna.tv
- 7 listopada 2018
- wyświetleń: 4137
Nauczyciele z LO w Gilowicach na spotkaniu w Bułgarii
Projekt Erasmus+ "Hand to hand with CLIL" rozpoczął się w gilowickim liceum 1 października 2018. Pierwsze spotkanie partnerów ze wszystkich krajów biorących udział w projekcie, tj. Włoch, Słowenii, Rumunii, Węgier, Bułgarii i Polski, odbyło się w dniach 22-26 października 2018 w małym miasteczku Shvistov, na północy Bułgarii, tuż przy granicy z Rumunią.
Na spotkanie przyjechało po 3 nauczycieli z każdej szkoły partnerskiej. Jego celem było poznanie się partnerów, zaplanowanie w szczegółach dalszej współpracy i kolejnych spotkań projektowych. Priorytetem był udział w szkoleniu na temat metody CLIL (łączenia nauczania treści przedmiotowych z językiem obcym), które poprowadzone zostało przez doświadczoną ekspertkę w tej dziedzinie na co dzień wykładającą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Varnie. Warsztaty wprowadziły nauczycieli w świat CLIL, zapoznając ich zarówno z teoretycznymi uwarunkowaniami tej metody, jak również praktycznymi informacjami na temat wprowadzania CLIL na swojej lekcji przez każdego z uczestniczących nauczycieli. Równocześnie, szkolenie było platformą wymiany dotychczasowych doświadczeń i porównania funkcjonowania metody CLIL i nauczania dwujęzycznego w krajach partnerskich.
Bardzo cennym doświadczeniem była wizyta na Uniwersytecie w Shvistov, gdzie nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w wykładzie poprowadzonym w języku angielskim na temat wystąpień publicznych. Wykład ten okazał się cennym źródłem przydatnych informacji zarówno w prowadzeniu lekcji jak i przy publicznych wystąpieniach, np. promujących projekt.

Spotkania w ramach programu Erasmus+ zawierają zawsze element kulturowy, którego i tym razem nie zabrakło. Pierwszy dzień w szkole partnerskiej rozpoczął się tradycyjnymi pieśniami i tańcami w wykonaniu uczniów. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w kilku wycieczkach, w tym: do byłej stolicy Rumunii, Veliko Tarnovo, gdzie mieli doskonałą okazję zapoznać się z historią kraju oraz tradycyjnym bułgarskim rękodziełem; do parku narodowego Wodospadów Kroshuna oraz do obecnej stolicy kraju, Sofii.
Inauguracja projektu okazała się dużym sukcesem, a grupa projektowa zgranym, zmotywowanym do rozwoju i świetnie zorganizowanym zespołem, co dobrze wróży dalszej współpracy. Obecnie trwają intensywne przygotowania do kolejnego spotkania, na Węgrzech, tym razem z uczniami, które odbędzie się w pierwszym tygodniu grudnia.
W spotkaniu udział wzięli następujący nauczyciele: p. Magdalena Szuster - nauczyciel biologii, p. Krystyna Stańczyk - nauczyciel fizyki oraz p. Joanna Kocioła - nauczyciel języka angielskiego i koordynator projektu.
Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj

[FOTO] Młodzież zna zasady funkcjonowania polskiego parlamentu. Konkurs w Chrobrym

Gorący tematNajlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Nasze szkoły w rankingu!

Za namiJedyna w Polsce konferencja "Edukacja - Nowe Horyzonty, Nowe Wyzwania"

Gorący tematRanking Perspektyw 2024: na którym miejscu nasze szkoły?

Ósmoklasisto! Zostań uczniem liceum w Gilowicach!

Maturzyści z Gilowic odebrali świadectwa ukończenia szkoły
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.